Blog

Jak ułatwić sobie górskie wspinaczki? Lajfhaki górskie 
Jak ułatwić sobie górskie wspinaczki? Lajfhaki górskie 

Planujesz swoją pierwszą górską wyprawę? A może masz już ją za sobą, ale czujesz, że można było przygotować się nieco lepiej i chcesz to poprawić przed następną wspinaczką?

Świetnie się składa, ponieważ w tym wpisie w kilku słowach opowiemy sobie o tym, co zabrać w góry, by nie dać się zaskoczyć różnym sytuacjom i mieć jeszcze lepsze wspomnienia z odbytej wyprawy. Oto kilka górskich lajfhaków opartych na doświadczeniach ekipy NaGranych!

czytaj całość »
Jak zaplanować wycieczkę w góry?
Jak zaplanować wycieczkę w góry?

Wybierając się na wycieczkę w góry, zawsze należy mieć dopracowany plan, który pomoże odpowiednio się do niej przygotować. W zależności od wybranego szlaku górskiego przygotowania mogą się między sobą różnić. Z racji, że szlaki nie są sobie równe, zawsze należy dostosowywać trasę do swoich możliwości i mierzyć siły na zamiary. Początkujący powinni wybrać na początek raczej szlaki górskie uznawane za łatwiejsze, z kolei doświadczeni góromaniacy mogą pokusić się o trasy o wyższym poziomie zaawansowania. Najwięcej zainteresowania przyciągają zazwyczaj Tatry, które niosą ze sobą powiew przygody i wyzwania.

czytaj całość »
| SAFETY FIRST | Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w górach?
Blog NaGrani: | SAFETY FIRST | Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w górach?

Wyobraźmy sobie słoneczny letni dzień na szlaku do Morskiego Oka. Tłum turystów, całe rodziny, młodzież i starsi, roześmiane dzieci. Po drodze ławeczki, toalety, asfaltowa komfortowa droga. Idzie się wygodnie, jest gdzie odpocząć, załatwić potrzeby, zrobić piknik po drodze, jednym słowem sielanka wprost z parku rozrywki. Brakuje jeszcze koszy na śmieci, latarni i straganów z pamiątkami. A teraz wyobraźmy sobie rodzinę z małymi dziećmi, która po przejściu sielankowego spaceru nad MOko, postanowi wybrać się na Kasprowy, lub co gorsza na Giewont, bo przecież to w końcu symbole polskich Tatr i wypada je zdobyć. Kiedy jednak nasi bohaterowie znajdą się powyżej Myślenickich Turni lub Hali Kondratowej, kończy się park rozrywki, a zaczyna odosobniony niegościnny teren, który może zaserwować nie tylko piękne widoki, ale i całkiem groźne sytuacje, które potrafią mocno zaskoczyć niedoświadczonych turystów. Burze, nieznośne upały, porywisty wiatr, opadnięcie z sił - w każdej chwili mogą spotkać nas na szlaku. Co więcej, nawet najlżejsza na nizinach dolegliwość, jak ból brzucha czy głowy, podczas długiej górskiej wędrówki może okazać się nieznośnym i całkiem poważnym kłopotem. A do tego wszystkiego to my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za nasze małe dzieci.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl