| POMYSŁY NA SZLAKI #1| Rozgrzewka, czyli 3 propozycje spacerowe
Blog NaGrani: | POMYSŁY NA SZLAKI | Rozgrzewka, czyli 3 propozycje spacerowe

Dolina Strążyska i wodospad Siklawica

Obok Roztoki, to nasz ulubiony dolinny szlak. Strążyska to tatrzańska dolina w pigułce. Mamy tu strumień Strążyski, przez który przeprawiamy się uroczymi drewnianymi mostkami. A jest ich na tym krótkim odcinku niemało. Policzcie sami, ile dokładnie. Są też ciekawe formacje skalne, jak np. Strążyskie Kominy. W górnej części doliny znajduje się klimatyczna polana, z której możemy podziwiać imponujące 700-metrowe ściany Giewontu. Możemy też liczyć na ciacho i herbatkę w znajdującej się na polanie herbaciarni. Jeśli z polany ruszymy żółtym szlakiem w dalszą drogę, po niespełna kwadransie znajdziemy się u stóp 23-metrowego Wodospadu Siklawica.

 

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana to klasyk wśród widokowych miejsc w Tatrach. Na ten spacer koniecznie zabierzcie opisaną panoramę i lornetkę, bo z całą pewnością będzie, co podziwiać. Od szmaragdowych Tatr Bielskich, przez srogi Lodowy, królujący nad Tatrami Gerlach, aż po Rysy i piętrzące się w szeregu Mięguszowieckie Szczyty. Rusinowa Polana to miejsce kulturowego wypasu owiec, a w bacówce sprzedawane są w sezonie oscypki i inne wyroby z owczego mleka.

Polecamy łagodne wejście z Wierchu Poroniec lub przez Wiktorówki, z kolei zejście niebieskim szlakiem do Palenicy Białczańskiej uraczy was bonusowymi panoramami.

 

Przysłop Miętusi i Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki

Startujący z Gronika, leśny, łagodnie pnący się w górę, niebieski szlak wyprowadzi was na Polanę Miętusią - miejsce wyjątkowe. Stąd podziwiać możecie masyw Czerwonych Wierchów oraz wznoszący się solo Kominiarski Wierch. Miętusie świerszcze dają tu latem niezwykłe koncerty na żywo, warto posłuchać.

O 15 minut drogi Ścieżką nad Reglami oddalona jest od Przysłopu - Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki. Gigantyczna formacja skalna w postaci Wielkiej Turni opada na dno tej doliny stromą ścianą o wysokości 500 metrów. A przez lornetkę warto wypatrzeć też dwóch turni o wdzięcznych nazwach "Dziadek" i "Babka".

 

Kilka kadrów z wieczornego spaceru na Przysłop Miętusi:

Mgliste Komnaty VIDEO

 Sprawdź również:

A tak tworzymy na Facebooku :)

Do zobaczenia NaGrani ♡

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl